Gmina Bukowina – obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych rzeką Białką. Na terenie tej gminy znajdują się najważniejsze obiekty polskich Tatr: Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Orla Perć, Wielki Wołoszyn, Świnica. Z Bukowiny Tatrzańskiej widać cały łańcuch Tatr, który biegnie ze wschodu na zachód. W linii prostej mierzy 56 km długości i 17 km szerokości, zajmując powierzchnie ok. 1400 km2.Gminę tworzy 8 wsi.

Na grzbietach i stokach Pogórza Gliczarowskiego rozciąga się Bukowina Tatrzańska, a w dolinach leżą Groń i Leśnica, zaś najbardziej na południe posunięte są Brzegi. W dolinie Białki, na lewym jej brzegu, już do Spisza – Czarna Góra, Jurgów i Rzepiska. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tu od grudnia do marca, a w wyżej położonych partiach do końca kwietnia. Ponad 120 dni w roku jest bezwietrznych, co przy dużym nasłonecznieniu, pozbawionych lasów grzbietów Pogórza Gubałowskiego mikroklimat ciepły i suchy.

Na wierchu tym znajduje się centrum miejscowości tj. kościół, urzędy, szkolą, Dom Ludowy, biblioteka, sklepy. Od „Klina” w kierunku zachodnim od krzyżówki ciągnie się Wierch Bundowy, zaś w stronę południowa – wschodnia wznosi się Wierch Olczanski kończący się przy kapliczce Brzezińskiego, od której w kierunku wschodnim, równolegle do Kramarskiego Wierchu ciągnie się Wierch Bachledowy. Następnie zataczając lekkie półkole stykają się ze sobą Wierchy Rusinski i Głodowski.

Bukowina Tatrzańska na wyjazdy integracyjne.

Miejsce niezwykle bogate w wyciągi narciarskie, imprezy z folklorem i z doskonałymi terenami do spędzenia czasu na quadach i jeepach.

Zima jest tu szczególna, 22 stoki – 15 talerzykowych, 6 orczykowych oraz 1 krzesełkowy zaprasza na imprezy integracyjne. Większość wyciągów narciarskich daje możliwość nauki jazdy na nartach wraz z instruktorem, większość tras jest oświetlona i sztucznie naśnieżana oraz przygotowywana przez ratraki. Nartostrady zostały tak wytyczone, aby mogli z nich korzystać narciarze i snowboardziści posiadający różne kwalifikacje.

Bukowina oferuje również chwile relaksu w basenach termalnych – relaksujące kąpiele, masaże i zabiegi.

Oczywiście Bukowina Tatrzańska to także świetne góralskie imprezy plenerowe znane w całej Polsce: Góralski Karnawał – luty, Muzyczna Zohylina i Sabałowe Bajania – sierpień.

Na imprezy firmowe Bukowina latem prezentuje wiele atrakcji. Oprócz wymienionych imprez i basenów termalnych na na naszych Gości czekają łatwe trasy spacerowe po najpiękniejszych terenach wsi i gminy, podobnie jest z rowerzystami – na nich również znajdą się ciekawe trasy.

Z Bukowiny nie daleko jest nad Dunajec, dlatego interesującą atrakcją podczas wyjazdów firmowych może stać się też rafting po rzece Biała – pontonami lub kajakami.

Bukowina, to także świetne miejsce do jazdy skuterami śnieżnymi w zimie i quadami latem. Można tu zorganizować tematyczne imprezy z góralami – biesiada góralska, napad zbójnicki.

Na gości czekają również urokliwe karczmy gdzie gra kapela góralska i  posmakować można wyśmienitej regionalnej kuchni.

Zapraszamy do Bukowiny na imprezy integracyjne – czas spędzony w tej miejscowości, będzie prawdziwym relaksem i skuteczną integracją.

 

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Komentarze są zamknięte.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec