20
Kwi-2015

Nowe Skalite. Aż kusi, by wybrać się tam na zabawę

Z przyjemnością informujemy, że zakończył się remont jednej z atrakcji turystycznych w Szczyrku. Chodzi o Skocznię w Szczyrku Skalite, która w lipcu br otworzyła swoje podwoje…

Kompleks Skoczni Narciarskich na zboczu góry Skalite w Szczyrku, uruchomiony został, w walentynki 1937. Przez 70 lat, był jedną z najlepszych skoczni w Beskidzie Śląskim. Mimo to skoczkowie narciarscy startujący w zawodach na Skoczni Skalite, musieli pokonywać długie i dość strome schody.

Prawdopodobnie właśnie z tej walentynkowej miłości, zrodził się pomysł by ją zmodernizować, poddać rozbudowie i naprawić wszelkie niedoskonałości. Takiego przedsięwzięcia podjęła się firma ALBIS, która według projektu powiększyła skocznie, jej punkty konstrukcyjne przesunięto o 10 metrów na granicę 95 m. Obok niej powstały dwie mniejsze skocznie K – 75 i K- 40. Teraz każda z nich ma własny wyłożony igelitem rozbieg i wspólny zeskok. Na szczycie stanęły dwa domki startowe dla narciarzy, obok buli dwie nowoczesne wieże sędziowskie. Skoczków na miejsce startu wywozi nowoczesna kolejka linowa.

Nowa atrakcja na imprezy integracyjne

W budynku mieszczącym jej dolną stacje powstały pomieszczenia socjalne specjalnie dla sportowców i stanowiska komentatorskie. Na terenie wokół zeskoku umieszczono trybuny dla publiczności z miejscami stojącymi i siedzącymi. Obiekt otrzymał także oświetlenie, stwarzające możliwość poprowadzenia zawodów w nocy. Podsumowując, skocznia przeszła metamorfozę równą obrotowi o 180 stopni. Cieszą się tym sportowcy i kibice, o których jak widać również zadbano. Stworzono z  tej skoczni świetną atrakcje, do zobaczenia podczas imprez firmowych w Beskidzie Śląskim.

Po licznych przebudowach, dobudowaniach, Skocznia Skalite stała się jedną z najpiękniejszych tego typu skoczni w całej Europie. Przyszedł czas, na oficjalne przecięcie wstęgi, czyli Letnie Mistrzostwa Polski w skokach i kombinacji norweskiej.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Komentarze są zamknięte.

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec