Paintball w zaułkach

Paintball, jest spopularyzowaną formą atrakcji, towarzyszące wielu wyjazdom integracyjnym. Niektórzy twierdzą, że to już bardzo nieoryginalna zabawa podczas wyjazdu firmowego. Uwierzcie nam! Są jeszcze firmy, które bardzo chętnie skorzystają z takiej atrakcji na imprezę firmową.
Jest to doskonała dawka zabawy i adrenaliny, ale także opracowanie taktyki oraz współpraca zespołu, aby pokonać przeciwnika, by zdobyć główną nagrodę. Atrakcja dla tych, którzy lubią mocne wrażenia i sportową rywalizację. Dla każdego bez względu na to kim jest, ile ma lat i czym zajmuje się w swoim zawodowym życiu.

Paintball na imprezach integracyjnych

Jest to gra, ale nie znaczy, że nie trzeba jej traktować poważnie – nie wszystko przewidzieć może scenariusz. Przede wszystkim należy porzucić swoją osobowość, dać się ponieść emocjom. Jednak należy postawić na współpracę, zaangażowanie i zaufanie. Istotna jest także umiejętność działania w stresie, a to każdy z nas w dzisiejszych czasach ma wypracowane do perfekcji! Warto pamiętać, że jest to przede wszystkim, gra zespołowa. Dlatego też paintball stał się atrakcją na imprezie integracyjnej, często jako element teambuildingu.

Las, sport, rywalizacja. Rodzaje Paintball

WOODSBALL, czyli gra rozgrywana w warunkach „naturalnych” – w lesie, na nieużytkach, terenach poprzemysłowych, itp. Gracze stosują w tej odmianie strój maskujący, wojskowy lub zbliżony do wojskowego, umożliwiający kamuflaż i dodający zabawie realizmu.
SPEEDBALL, to sportowa wersja paintballa. Gra odbywa się na ograniczonym terenie, na którym ustawione są sztuczne przeszkody. Rozgrywka w speedballu nazywana jest meczem. Zasady i ilość graczy zależy od ligi w jakiej rozgrywane są mecze.

Paintball, wyposażenie, strój

Po pierwsze : marker, czyli sprzęt z którego strzelasz. Występują 3 modele markera różniące się sposobem przeładowania kulek. Istnieją markery manualne, semi-automatyczne i automatyczne.
Podobnie dzielą się też kulki z ‚nabojami’:

  • Komercyjne (są trudno rozbijalne, mają rzadkie wypełnienie)
  • Rekreacyjne (lepszej jakości niż komercyjne, używane w grach treningowych)
  • Turniejowe (są łatwo rozbijalne, mają gęste wypełnienie, każda kulka jest perfekcyjnie wykonana)