Skutery śnieżne – atrakcje w Tatrach i innych górach

Skutery śnieżne to doskonały sposób na atrakcje w Tatrach. Skutery to połączenie sań i skutera. Coś dla ludzi lubiących wyzwania, zakopywania się i wycieczek wąwozami i zaśnieżonymi polnymi ścieżkami.
Skuter śnieżny przystosowany jest do jazdy zarówno po drogach jak i bezdrożach – potrafi się poruszać równie dobrze po śniegu, jak i po lodzie. Jest to połączenie gąsienicy i płoz, które to połączenie wymaga od kierującego balansowania ciałem. Nic trudnego, ale bardzo przyjemne!

Co ubrać jadąc skuterem śnieżnym?

Przede wszystkim ciepło i wygodnie. Największe nawet atrakcje w Tatrach nie powinny bowiem odbierać rozsądku. Warto przypomnieć, że jest to zima, więc temperatura nikogo nie będzie rozpieszczać. Kreski poniżej zera to kilkanaście stopni, które o wiele większe wrażenie będą sprawiać w połączeniu z prędkością i podmuchami wiatru. Warto też zadbać o dłonie i pamiętać o narciarskich rękawicach. Istotnym elementem jest również zabezpieczenie szalikiem tudzież inną ochroną tej części twarzy, której nie ochrania już kask. A reszta to tylko emocje, które w jak najlepszej formie przetrwają od startu do mety!

Gdzie wybrać się na wyprawę na skuterach?

Najlepiej do gęstego lasu! Całkiem poważnie, to w prawie każdej turystycznej miejscowości w górach oferujemy taką atrakcję. Najbardziej znane są wyprawy na skuterach w Zakopanem, ale inne miejsca nie pozostają w tyle. Beskid Sądecki ze swoimi wciąż nieodkrytymi ostępami leśnymi na pewno się wyróżnia. O Pieninach również nie da się nie wspomnieć. Górujące szczyty ponad Szczawnicą to dopiero tereny na wyprawy skuterami. Przekonaj się sam. Przyjedz w góry na skutery.