27. Babiogórska Jesień w Zawoi za nami!

Zimowe imprezy integracyjne – Zakopane!
20 kwietnia 2015
Rajd Podróżników i Pieniny. Góry pełne atrakcji i imprezy
20 kwietnia 2015

W miniony weekend uczestniczyliśmy w zorganizowanej już poraz 27. Babiogórskiej Jesieni w Zawoi. Doroczny, wielki festyn w Zawoi organizowany jest zwykle w drugiej połowie września. Impreza ta, to niesamowita okazja by rozkoszować się góralskim folklorem. Podczas imprezy zwykle odbywa sie przegląd góralskich zespołów muzycznych, było tak i tym razem. Obok głównej imprezy, jak to przy festynach bywa, jest szereg atrakcji towarzyszących jak np. karuzele czy pokazy sportów ekstremalnych.

Najważniejszą ideą przyświecającą Organizatorom imprezy jest promocja Zawoi, Babiej Góry oraz oczywiście folkloru góralskiego. Festyn jak co roku, również i tym razem spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Zawoi, okolicznych miejscowości jak również turystów. Liczna widownia mogła uczestniczyć m.in. w prezentacji folkloru Babiej Góry, prezentacji zwyczajów pasterskich i wielu innych koncertach. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Brathanki!.

Na Babiogórską Jesień zapraszamy za rok, a tymczasem zapraszamy na jesienno-zimowe imprezy integracyjne w Zawoi u stóp Babiej Góry.