Bukowina Tatrzańska na imprezy integracyjne

Event w Zakopanem – Tour de Pologne 2015
19 kwietnia 2015
Białka Tatrzańska – miejsce na Twoje imprezy integracyjne
19 kwietnia 2015

Gmina Bukowina – obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych rzeką Białką. Na terenie tej gminy znajdują się najważniejsze obiekty polskich Tatr: Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Orla Perć, Wielki Wołoszyn, Świnica. Z Bukowiny Tatrzańskiej widać cały łańcuch Tatr, który biegnie ze wschodu na zachód. W linii prostej mierzy 56 km długości i 17 km szerokości, zajmując powierzchnie ok. 1400 km2.Gminę tworzy 8 wsi.

Na grzbietach i stokach Pogórza Gliczarowskiego rozciąga się Bukowina Tatrzańska, a w dolinach leżą Groń i Leśnica, zaś najbardziej na południe posunięte są Brzegi. W dolinie Białki, na lewym jej brzegu, już do Spisza – Czarna Góra, Jurgów i Rzepiska. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tu od grudnia do marca, a w wyżej położonych partiach do końca kwietnia. Ponad 120 dni w roku jest bezwietrznych, co przy dużym nasłonecznieniu, pozbawionych lasów grzbietów Pogórza Gubałowskiego mikroklimat ciepły i suchy.

Na wierchu tym znajduje się centrum miejscowości tj. kościół, urzędy, szkolą, Dom Ludowy, biblioteka, sklepy. Od “Klina” w kierunku zachodnim od krzyżówki ciągnie się Wierch Bundowy, zaś w stronę południowa – wschodnia wznosi się Wierch Olczanski kończący się przy kapliczce Brzezińskiego, od której w kierunku wschodnim, równolegle do Kramarskiego Wierchu ciągnie się Wierch Bachledowy. Następnie zataczając lekkie półkole stykają się ze sobą Wierchy Rusinski i Głodowski.

Bukowina Tatrzańska na wyjazdy integracyjne.

Miejsce niezwykle bogate w wyciągi narciarskie, imprezy z folklorem i z doskonałymi terenami do spędzenia czasu na quadach i jeepach.

Zima jest tu szczególna, 22 stoki – 15 talerzykowych, 6 orczykowych oraz 1 krzesełkowy zaprasza na imprezy integracyjne. Większość wyciągów narciarskich daje możliwość nauki jazdy na nartach wraz z instruktorem, większość tras jest oświetlona i sztucznie naśnieżana oraz przygotowywana przez ratraki. Nartostrady zostały tak wytyczone, aby mogli z nich korzystać narciarze i snowboardziści posiadający różne kwalifikacje.

Bukowina oferuje również chwile relaksu w basenach termalnych – relaksujące kąpiele, masaże i zabiegi.

Oczywiście Bukowina Tatrzańska to także świetne góralskie imprezy plenerowe znane w całej Polsce: Góralski Karnawał – luty, Muzyczna Zohylina i Sabałowe Bajania – sierpień.

Na imprezy firmowe Bukowina latem prezentuje wiele atrakcji. Oprócz wymienionych imprez i basenów termalnych na na naszych Gości czekają łatwe trasy spacerowe po najpiękniejszych terenach wsi i gminy, podobnie jest z rowerzystami – na nich również znajdą się ciekawe trasy.

Z Bukowiny nie daleko jest nad Dunajec, dlatego interesującą atrakcją podczas wyjazdów firmowych może stać się też rafting po rzece Biała – pontonami lub kajakami.

Bukowina, to także świetne miejsce do jazdy skuterami śnieżnymi w zimie i quadami latem. Można tu zorganizować tematyczne imprezy z góralami – biesiada góralska, napad zbójnicki.

Na gości czekają również urokliwe karczmy gdzie gra kapela góralska i  posmakować można wyśmienitej regionalnej kuchni.

Zapraszamy do Bukowiny na imprezy integracyjne – czas spędzony w tej miejscowości, będzie prawdziwym relaksem i skuteczną integracją.