Firmowe wyjazdy integracyjne w Pieninach, Szczawnicy, Niedzicy

Szlak oscypkowy na imprezy integracyjne w górach
20 kwietnia 2015
Imprezy integracyjne w Zakopanem i na Podhalu
20 kwietnia 2015
Pokaż wszystkie

Zabawa na event firmowy w górach

Imprezy integracyjne Pieniny

Firmowe wyjazdy integracyjne to okazja, by poznać dokładnie Pieniny. Stanowią centralne wypiętrzenie tzw. Pienińskiego Pasa Skałkowego. Pasmo Pienin dzieli się na 3 odmienne charakterem grupy: Pieniny, właściwe (obszar między Czorsztynem a Szczawnicą), Hombarki czyli Pieniny Spiskie (między zamkiem Niedzickim a Białką) i Małe Pieniny. Najwyższym szczytem centralnej części pasma są Trzy Korony, główną kulminację. Hombarków stanowi Żar, zaś Małych Pienin – Wysoka, zarazem najwyższe wzniesienie polskiego odcinka Pienińskiego Pasa Skałkowego. Najpiękniejszym gniazdem w całym pasmie są Pieniny właściwe, najsilniej zróżnicowane pod względem morfologii i najciekawsze przyrodniczo.

Firmowe wyjazdy integracyjne Szczawnica

Zapraszamy w Pieniny gdzie splot kultur tworzy klimat wyjątkowego miejsca. Miejsce to jest bogate w różne atrakcje. Dobrze jest naładować akumulatory w takich ruinach, które od wieków słyną jako najlepsze miejsca na imprezy integracyjne. Dwa zamki, w Niedzicy i Czorsztynie, one również na imprezę integracyjną przyciągają rzeszę turystów.

Zielone relaksuje, a na jego brak podczas wyjazdu firmowego w Pieniny nikt narzekać nie będzie. Popularne stały się rejsy. Jest to dobry przepis na spędzenie wolnego czasu w Pieninach. Masa różnorakich wyciągów narciarskich, miejsca do uprawiania wspinaczki tworzą oryginalną imprezy firmowe. W Szczawnicy, można zażyć podczas imprez integracyjnych, z wielu źródeł wody mineralnej i leczniczej. A skoro już Szczawnica, to i pozwolić sobie można na szaleństwa po białej połaci, liczne w tym regionie rynny śnieżne i lodowiska także przyciągają tutaj na imprezę integracyjną w górach. Imprezy w Pieninach urozmaicamy kajakarstwem, żeglarstwem, paralotniarstwem i oczywiście turystyką górską. Kameralne hotele i rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim gwarantują udany wyjazd każdej firmie i trwały zapis w pamięci uczestników. Oczywiście nie można zapomnieć, że Pieniny to miejsce jednego z najpiękniejszych przełomów rzeki. Mowa tu przełomie Dunajca, na którym urządzamy rafting czyli spływ pontonami – doskonałą atrakcję na imprezy firmowe.

Jezioro Czorsztyńskie w Pieninach

W bezpośrednim sąsiedztwie Niedzicy, na granicy Pienin Spiskich i Właściwych znajduje sie zapora ziemna dzięki, której powstał sztuczny zbiornik wodny na Dunajcu – Jezioro Czorsztyńskie. Zapora, której budowa zakończyła się w 1997 roku, miała ogromny wpływ na zmianę krajobrazu Dunajca oraz na charakter otaczających ją terenów.
Postawienie tamy u stóp Zamku Niedzickiego, spowodowało iż burzliwy Dunajec, który przez wieki był naturalną granicą pomiędzy Polską a Cesarstwem Austro – Węgierskim, został zatrzymany na wysokości miejscowości Niedzica, a malownicza część doliny Nowotarskiej wraz z wijącą się kapryśną rzeką zmieniła się w sztuczne Jezioro Czorsztyńskie.

Wybierając się na wycieczkę firmową w Pieniny, nie można pominąć uroczych miejscowości, leżących u stóp gór – Szczawnicy i Krościeńka. Szczawnica to urocze miasteczko w dolinie niewielkiej rzeczki Grajcarki, które znane jest ze swojego dobroczynnego działania na choroby układu oddechowego. Miasteczko od lat pełni rolę uzdrowiska, na kurację przyjeżdżał tu m.in. Henryk Sienkiewicz. Obecnie uzdrowiskowa część Szczawnicy została odrestaurowana i przywrócona do dawnej świetności. Wielkim powodzeniem wśród turystów cieszy się droga spacerowa wzdłuż brzegu Dunajca, której długość wynosi 12 km. Przejeżdżając trasę, można podziwiać urodę gór, ale także dzikość terenu oraz rzeki.