Nowe Skalite. Aż kusi, by wybrać się tam na zabawę

Góry czy morze? Tanie imprezy integracyjne
20 kwietnia 2015
harnasie w bacówce
Juhas i baca to nowe oficjalne zawody w górach
20 kwietnia 2015
Pokaż wszystkie

Szczyrk, skocznia

Z przyjemnością informujemy, że zakończył się remont jednej z atrakcji turystycznych w Szczyrku. Chodzi o Skocznię w Szczyrku Skalite, która w lipcu br otworzyła swoje podwoje… Kompleks Skoczni Narciarskich na zboczu góry Skalite w Szczyrku, uruchomiony został, w walentynki 1937. Przez 70 lat, był jedną z najlepszych skoczni w Beskidzie Śląskim. Mimo to skoczkowie narciarscy startujący w zawodach na Skoczni Skalite, musieli pokonywać długie i dość strome schody.

Prawdopodobnie właśnie z tej walentynkowej miłości, zrodził się pomysł by ją zmodernizować, poddać rozbudowie i naprawić wszelkie niedoskonałości. Takiego przedsięwzięcia podjęła się firma ALBIS, która według projektu powiększyła skocznie, jej punkty konstrukcyjne przesunięto o 10 metrów na granicę 95 m. Obok niej powstały dwie mniejsze skocznie K – 75 i K- 40. Teraz każda z nich ma własny wyłożony igelitem rozbieg i wspólny zeskok. Na szczycie stanęły dwa domki startowe dla narciarzy, obok buli dwie nowoczesne wieże sędziowskie. Skoczków na miejsce startu wywozi nowoczesna kolejka linowa.

Nowa atrakcja na imprezy integracyjne

W budynku mieszczącym jej dolną stacje powstały pomieszczenia socjalne specjalnie dla sportowców i stanowiska komentatorskie. Na terenie wokół zeskoku umieszczono trybuny dla publiczności z miejscami stojącymi i siedzącymi. Obiekt otrzymał także oświetlenie, stwarzające możliwość poprowadzenia zawodów w nocy. Podsumowując, skocznia przeszła metamorfozę równą obrotowi o 180 stopni. Cieszą się tym sportowcy i kibice, o których jak widać również zadbano. Stworzono z  tej skoczni świetną atrakcje, do zobaczenia podczas imprez firmowych w Beskidzie Śląskim.

Po licznych przebudowach, dobudowaniach, Skocznia Skalite stała się jedną z najpiękniejszych tego typu skoczni w całej Europie. Przyszedł czas, na oficjalne przecięcie wstęgi, czyli Letnie Mistrzostwa Polski w skokach i kombinacji norweskiej.