Imprezy integracyjne w Beskidzie Śląskim

Na imprezy firmowe – Pieniny!
16 grudnia 2015
harnasie w bacówce
Na event – Marcówka!
30 czerwca 2016

Wszyscy wiemy, jak ważny jest zgrany zespół pracowników, jeśli chodzi o osiąganie zamierzonych celów. Mocne przywództwo, jasno zdefiniowane obowiązki, oraz precyzyjne wykonywanie zaplanowanych kroków to podstawy sukcesu każdej firmy. Niezwykle ważne jest współdziałanie, oraz dobra znajomość swoich partnerów, by komunikacja przebiegała w sposób jak najbardziej efektywny.

Jedną z metod, aby kształtować nastawienie na wspólny cel, poznawać swoje mocne strony, doskonalić porozumiewanie się w zespole, a przy tym wszystkim świetnie się bawić jest firmowy wyjazd integracyjny. Każdy wyjazd integracyjny należy dostosować do konkretnej firmy, czyli określenia jej profil działalności, wielkość, strukturę, oraz poznać umiejętności, które później można wykorzystać w codziennej pracy. Kiedy już zdecydujemy, że chcemy w ten sposób doskonalić pracowników, należy wybrać najlepsze miejsce na tego typu wycieczkę i trening firmy. Miejscem, które idealnie nadaje się na szkolenia, wyjazdy integracyjne i wycieczki krajoznawcze, jest Beskid Śląski.

Co oferuje Beskid Śląski?

Beskid Ślaski to bardzo atrakcyjne pasmo w polskich Karpatach, bowiem odnajdziemy tu malownicze szlaki turystyczne, oraz żywe tradycje góralskie. Wpływa to na dobry klimat klientów, a urozmaicony teren Beskidu Ślaskiego, daje możliwość przeprowadzenia różnego rodzaju gier w plenerze, wieczorków góralskich i wycieczek krajoznawczych. W najważniejszych miejscowościach, czyli w Szczyrku, Wiśle i Ustroniu znajdują się hotele i pensjonaty obsługujące firmy, instytucje, oraz duże korporacje. Oferują wysoki standard noclegowy, dobrą kuchnię, oraz gwarantują, to co niezbędne podczas spotkań firmowych, czyli sale konferencyjne, sprzęt audiowizualny, oraz pełne zaplecze multimedialne.

Panorama z Wielkiej RaczyBeskid Żywiecki

Podstawą firmowej imprezy integracyjnej jest dobrany do danego zespołu program, na który, składa się gra lub zabawa terenowa, dająca możliwości kreatywnego myślenia, wspólnego rozwiązywania zadań i doskonałej zabawy. W miesiącach letnich mogą to być: sportowe rywalizacje (np. Olimpiada, Hokej na trawie, Zawody łucznicze), grupowe rozwiązywanie zadań (np. Gry terenowe, Zagadki logiczne, Poszukiwanie skarbu), oraz zabawy z adrenaliną (np.Paintball, Offroad, Rafting).

W zimie w Beskidzie Ślaskim można zorganizować zawody narciarskie, saneczkowe, lub konkursy jazdy na łyżwach. Największą zaletą wymienionych imprez w górach, jest nastawienie na osiągnięcie wspólnego celu pracowników, a tym samym integracja zespołu. To wreszcie okazja do poznania się poza codziennym dniem „za biurkiem”, a dobre relacje jakie się wytwarzają należą do najcenniejszych i skutkują lepszą pracą.

Po dniu spędzonym w terenie na grze terenowej, konieczny jest relaks i inna forma integracji grupowej. Wieczorem można zorganizować biesiadę z kapelą góralską, spróbować kuchni regionalnej i pośpiewać przy ognisku. To nie mniej ważna część imprezy integracyjnej, bowiem luźniejsza atmosfera buduje relacje koleżeńskie i pozwala wspólnie cieszyć się z czasu spędzanego w górach.

Wreszcie Beskid Ślaski daje możliwość poznania bogatej kultury ludzi tu mieszkających, a na wycieczce firmowej możemy poznać kulturę góralską w Chacie Kawuloka w Istebnej, tradycje rękodzieła w Muzeum Koronki w Koniakowei, obiekty związane z Adamem Małyszem w Wiśle, oraz sportowe oblicze regionu w Szczyrku. Wędrówka szlakiem atrakcji turystycznych Beskidu Śląskiego, to świetna okazja, by poznać okolicę, wspólnie porozmawiać i wymieniać doświadczenia z różnych dziedzin życia. Istnieje możliowść zorganizowania wycieczek zagranicznych, bowiem Beskid Ślaski to miejsce „Trójstyku”, czyli miejsce, gdzie spotykają się Polska, Czechy i Słowacja.

Zorganizowanie firmowej imprezy integracyjnej w Beskidzie Śląskim to świetny pomysł, by pracownicy nabyli nowych doświadczeń, poczuli więź grupową i doskonale spędzili czas w pięknej okolicy. Poza umiejętnościami zdobytymi podczas gier i zabaw terenowych, niezwykle ważne jest to, że pracownicy wypoczywają w górach i świetnie się bawią, a jest to gwarancja pozytywnego nastawienia do swojej pracy i budowy najlepszych więzi firmowych.