Kozubnik – nowe miejsce na imprezy w stylu PRL?

Pieniny. Malownicza kraina pasm górskich
17 lutego 2013
Imprezy integracyjne
17 lutego 2013

Podczas imprez firmowych dużą od lat popularnością cieszą się wieczory w stylu PRL. Mają one swoją specyfikę. Wielu z nas zapewne zastanawia się, gdzie jest źródło pomysłów na imprezy w stylu PRL. Legendy i historia opowiadają nam m.in. o słynnym PRL-owskim ośrodku wypoczynkowym w beskidzkiej Porąbce, potocznie zwany Kozubnikiem.

Dawny hotel PRL na imprezy integracyjne


Kozubnik był przez lata symbolem luksusu niedostępnego zwykłemu obywatelowi oraz miejscem dla legend o wypoczywających tu partyjnych dygnitarzach. Po zmianie ustroju ośrodek nie odnalazł się jednak w twardych realiach gospodarki rynkowej i ostatecznie jego agonia skończyła się w drugiej połowie lat 90. Po zamknięciu ośrodek szybko popadł w ruinę.

Kozubnik – kiedyś centrum imprez integracyjnych

Niewykluczone jednak, że wkrótce nad Kozubnikiem znowu zaświeci słońce. Warszawski deweloper Sawa Apartments opracował plan rewitalizacji i rozbudowy ośrodka. W oparciu o już istniejące i nowe obiekty, powstać ma tu zespół hotelowo-apartamentowy, centrum konferencyjne, centrum rehabilitacji i regeneracji, kompleks basenowy ze spa i aquaparkiem oraz 5-kondygnacyjny parking. Jednym słowem Kozubnik znów ożyje na ie, gotowy na imprezy firmowe. Realizacja projektu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i potrwa do roku 2016.
Zobaczcie jak Kozubnik wygląda dziś i wizję na juto, na świetne miejsca na imprezy firmowe, kto wie może w stylu PRL.