Góry czy morze? Tanie imprezy integracyjne

A może impreza firmowa pod Tatrami?
20 kwietnia 2015
Nowe Skalite. Aż kusi, by wybrać się tam na zabawę
20 kwietnia 2015
Pokaż wszystkie

Traditional polish highlanders hats on outdoor market in Zakopane

Tanie imprezy integracyjne to temat, który jest niczym niekończąca się rzeka. Po ukazaniu się artykułu pt. “Górale poirytowani: to Kaszubi zdzierają z turystów” na tur-info.pl na forach tego portalu rozgorzała bardzo interesująca dyskusja. Piszemy o tym ponieważ bardzo zaciekawiła nas treść artykułu, który zaczyna się od: “Kaszubi są chytrzejsi od zakopiańskich górali. To, że Zakopane jest drogie to mit – twierdzą górale.”

Czy tanie imprezy integracyjne to mit? Dalej autor relacjonuje: Mieszkańcy Zakopanego będący na wakacjach w nadmorskich kurortach są mocno zdziwieni. Ceny w sklepach, restauracjach, hotelach, na parkingach są bardzo wygórowane – nawet trzy razy większe niż w Tatrach. Np. jajecznica z 3 jaj w Krynicy Morskiej kosztuje 15 zł, kebab – 17 zł, za godzinę parkingu trzeba zapłacić 8 zł. Inne nadmorskie miejscowości też nie są tańsze. Na Helu godzina parkowania kosztuje nawet 20 zł. Nad morzem rzeczywiście jest drogo – około 30-40% drożej niż w Zakopanem. Jest też głos usprawiedliwienia: – Takie mówienie, że górale są pazerni to stereotyp. Wszędzie są ludzie pazerni, u nas nie ma ich więcej – oznajmił Andrzej Kawecki, dyrektor Biura Promocji Zakopanego. Pomorska branża turystyczna broni się. Twierdzą, że u nich nie wszędzie jest drogo, a poza tym mają zyski z turystów tylko przez dwa miesiące, a górale – cały rok.

Naszym zdaniem: Kwestia cen w usługach jest zawsze rzeczą sporną i trudno jednoznacznie ocenić, gdzie zorganizować tanie imprezy integracyjne. Ważne jest, aby znaleźć złoty środek i jako organizator stosować dobrą relację ceny do jakości. Z tym, zwłaszcza w tak specyficznej branży jak turystyka bywa różnie. Nasze Biuro stara się stosować przyjazną politykę cenową, kładąc nacisk na oferowaniu ciekawych programów imprez zachowując jak najlepszą cenę.

Tanie wyjazdy integracyjne – oto nasza propozycja.