Kajakiem, rowerem, pieszo na imprezy firmowe!

Wygraj pobyt w Zawoi. Górski konkurs na Facebook’u
18 kwietnia 2015
Piotr Jezutek, nasz góralski człowiek w TVS
18 kwietnia 2015
Pokaż wszystkie

Spływ Dunajcem

Przyjedź do Małopolski – idealnej na imprezy firmowe. Otwiera przed turystami wachlarz możliwości – od rekreacyjnych pobytów w uzdrowiskach, przez wycieczki wzdłuż historycznych szlaków, po aktywne wypady na rowery i kajaki czy na górskie szlaki. W Krakowie upalne lato zaprasza na wiele koncertów, atrakcji dla małych i dużych. Na koneserów dobrych smaków podczas imprez integracyjnych czekają nowotarskie lody też podhalańskie sery – satysfakcja każdego nawet najbardziej wyrafinowanego podniebienia gwarantowana. Możemy skorzystać z taki rarytasów podczas Festiwalu Smaku.

Spływ po Dunajcu, jako atrakcja na imprezy firmowe? BINGO! Dunajec jeden z najbardziej znanych szlaków kajakowych ok 202 km, daje w ofercie trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. A jest gdzie spływać, bo trasa ciągnie się od Nowego Targu do Ujścia Jezuickiego. Spływ ten zajmuje 7-9 dni, czyli w sam raz na dobrą zabawę podczas imprezy firmowej! Do tych najpiękniejszych należy spływ Doliną Popradu, start w Muszynie, płyniemy wówczas przez jeden z najpiękniejszych przełomów tej rzeki oddalonym o 15 km w Żegiestowie. Gdzie najtrudniej? Koło Nowego Sącza, potem już każdy nawet najmłodszy stażem kajakarz powinien dać sobie rade. Na zmęczonych czeka wiele atrakcji m.in zamek w Czorsztynie czy też Niedzicy, zapraszają także piękne miasta tj., Szczawnica czy Stary Sącz.

Kajakarze górscy za swój cel uważają rzekę Białkę, która dostarcza mnóstwa niezapomnianych wrażeń! Jeśli chcesz spróbować, ale Twoje doświadczenie w tej kwestii nie jest zbyt duże, możesz skorzystać z oferty szkoleń!

Jeśli nie po wodzie to może w siodełku? Trasy rowerowe, również ulokowane wzdłuż Dunajca, to np jedyne 13,5 km wysiłku, a moc wrażeń na drodze ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru. W Małopolsce możemy przejeżdżać np szlaki w Pieninach wozem Homole, w Gorcach południowych wyjazd na Turbacz, Kiczorę lub do schroniska PTTK na Starych Wierchach..

A może połączenie imprezy integracyjnej z Rowerowym Szlakiem Historycznym Traktem Małopolski, który to nawiązuje do miejsc pobytu i przejazdu królów. Na mapie możemy znaleźć też Rowerowy Szlak Winny, kończący się w Ciężkowicach.

Jedna z najpiękniejszych tras położonych niedaleko Krakowa wiedzie przez Dolinę Prądnika. Przez największą z jurajskich dolin przepływa malowniczy potok, a rowerzyści po drodze mogą podziwiać wapienne skały i ciekawe zabytki – Zamek Ojcowski i Zamek na Pieskowej Skale. W Dolinie Będkowskiej tuż pod Krakowem na trasie czekają na nich nie tylko piękne widoki, ale także pyszne pstrągi, jest to kolejny punkt dla smakoszy i wszystkich zgłodniałych turystów.

Szlach Architektury Drewnianej – zobacz podczas imprez firmowych!

Szlak Architektury Drewnianej prowadzi przez 251 najcenniejszych obiektów drewnianych w regionie. Jest to kolejne połączenie aktywności sportowe i wiedzy. Na jakie zabytki zwrócić szczególną uwagę podczas wędrówki tym szlakiem?

Kościoły: św. Michała Archanioła w Binarowej, kościół pw. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej i kościół pw. św. Filipa i św. Jakuba w Sękowej. Na szczególną uwagę zasłużyły gdyż od 2003 roku figurują na liście UNESCO.

Kolejny wartościowy szlak to Szlak Rzemiosła Tradycyjnego, szlak ten składa się z 76 miejscowości. Po drodze każdy uczestnik imprezy integracyjnej może zobaczyć popisy bawkarzy a także zobaczyć prawdziwe cuda i cudeńka powstałe z ręki koronkarzy i hafciarzy. A dla chętnych zdobywania nowych umiejętności – lepienie garnków i plecenie kwiatów z bibuły w warsztatach tutejszych rzemieślników.

A może czas na relaks w wodzie. Imprezy integracyjne z atrakcjami na basenie żaden problem! Latem Terma Bania w Białce Tatrzańskiej, można tam skorzystać nie tylko kąpieli w basenach, ale i z relaksu na leżaku i podziwianiem widoku a Tatry. A bardziej aktywnie możemy skorzystać z wycieczek rowerowych na Kotelnicę, leśne wyprawy i jazdę na nartorolkach, a wieczorem kino letnie!

Krynica Zdrój, jest jednym z kluczowych uzdrowisk w Małopolsce. Podczas tegorocznych imprez integracyjnych w Krynicy, będziecie mogli wziąć udział w obchodach 220 rocznicy tego miasta! A co za tym idzie również moc atrakcji w ramach akcji „Spotkajmy się u zdroju”. Tutaj także organizowany jest 47. Festiwal Jana Kiepury.

Kolejną ciekawą miejscowością jest Muszyna Zdrój zaprasza ona na swoją największą imprezę plenerową – Święto Wód Mineralnych. Natomiast w Szczawnicy w lipcu organizowane było „Lato pienińskie”, którego kulminacja nastąpi 4 sierpnia w Jaworkach, jest to tradycyjne święto pasterskie – Wielki Redyk. Również w Szczawnicy w lipcu odbył się Festiwal Kultur Górskich: Łemków, Rusnaków i Górali.

Przyszedł czas dla tych, którzy dla szarlotki zrobią wszystko, albo prawie wszystko 😉 Jak wiemy kulminacyjnym punktem obiadu jest DESER! Takie rarytasy czekają na uczestników imprezy integracyjnej w Nowym Targu. Kiedyś były one własnoręcznym wyrobem kobiet, które to przechowywały je w naczyniach obłożonych lodem chowały je na czas zimy i wyciągały latem. A na ciasto tylko do cukierni Państwa Jarkiewiczów, Lubieńskich i Żarneckich. W sierpniu Jarmark Podhalański również cieszy się popularnością – macie szansę Waszą imprezą firmową ‘zahaczyć’ o ten najsłynniejszy na Podhalu Jarmark.

A tym, którzy cenią sobie przeróżne środki transportu można z całą pewnością polecić zabytkową kolejkę wąskotorową, która kursuje ze skansenu w Chabówce do Mszany Dolnej w każdy weekend lipca i sierpnia.

Regionalnych przysmaków będzie można spróbować przez całe lato w 20 miejscowościach regionu. Małopolski Festiwal Smaku proponuje degustacje 10 produktów regionalnych certyfikowanych przez Unie Europejską: bryndzy podhalańskiej, oscypka, redykołki, karpia zatorskiego, jabłek łąckich, suchej sechlońskiej, chleba prądnickiego, obwarzanka krakowskiego, kiełbasy lisieckiej oraz fasoli „Piękny Jaś”.

A teraz prawdziwy ewenement, połączenie unikatowe – Ekstremalny Szlak Szarlotek Tatrzańskich stworzony przez Jakuba Terakowskego. Wiedzie od schroniska w dolinie Chochołowskiej do Schroniska w Dolinie Roztoki. Gdzie najlepsza? Podobno w Dolinie Pięciu Stawów – duża, z rodzynkami i sporą ilością cynamonu.