Schronisko pod Babią Górą – nowa baza na imprezy

harnasie w bacówce
Juhas i baca to nowe oficjalne zawody w górach
20 kwietnia 2015
Leśne imprezy w górach – pokażcie, jak się bawicie
5 czerwca 2015
Pokaż wszystkie

Babia Góra

Baza na imprezy w górach? Nic prostszego. Sezon turystyczny pod Babią Górą w Zawoi może liczyć na nowe Schronisko Górskie PTTK im. Hugona Zapałowicza na Markowych Szczawinach. Na uroczystości otwarcia zgromadziło się około 1000 gości oraz turystów m. in. uczestnicy otwarcia sezonu turystycznego w województwie małopolskim, a także przedstawiciele PTTK i władz lokalnych, parków narodowych, środowisk przewodnickich, turystycznych i GOPRu. Trzeba przyznać, że wydarzeniom na polanie Markowe Szczawiny towarzyszyło znaczne zainteresowanie mediów – prasy, radia i telewizji.

Nowe schronisko – nowa baza na imprezy integracyjne

Nowe schronisko na Markowych Szczawinach wybudowano na miejscu pierwotnego drewnianego budynku. Było to najstarsze schronisko w Beskidach Zachodnich (z 1906) i choć ze starym budynkiem związane były niezwykłe opowieści, a wnętrza świadczyły o burzliwej historii turystyki babiogórskiej to jednak pomimo dokonywanych na przestrzeni lat modernizacji nie mogło już dłużej funkcjonować ze względu na pogarszający się stan techniczny.

Nowe schronisko, świetna baza na imprezy w górach, ma dwie kondygnacje i poddasze, Posiada 40 miejsc noclegowych, jadalnię, z której może korzystać 50 osób, kuchnię turystyczną i suszarnię odzieży. Obiekt przystosowany jest do obsługiwania osób niepełnosprawnych. Jest bezpieczny dla środowiska, posiada biologiczną oczyszczalnię ścieków, charakteryzuje go niskie zapotrzebowanie na energię cieplną.

Dlaczego piszemy o tym schronisku? Bo stare schronisko było niejednokrotnie bazą naszych imprez integracyjnych. Z rozrzewnieniem przypominamy sobie o organizowanych przez nas gitarowych wieczorach na wyjazdach firmowych. Nasi stali Klienci na pewno będą zawiedzeni, że “Stare Markowe” nie będzie już ich gościło na imprezie integracyjnej. Impreza tam to był świetny pomysł na połączenie turystyki górskiej z integracją.

Mamy jednak nadzieję, że nowe schronisko, również urzeknie nas niezwykłym klimatem podczas imprez. Nic wiec nie pozostało jak powiedzieć: Zapraszamy do nowego schroniska na imprezy integracyjne!  Będzie się działo!

Babia Góra Beskid Żywiecki