Wyjazd integracyjny do Krakowa. Plan atrakcji

Leśne imprezy w górach – pokażcie, jak się bawicie
5 czerwca 2015
Na imprezy firmowe – Pieniny!
16 grudnia 2015
Pokaż wszystkie

Stare miasto w Krakowie

Wyjazd integracyjny, wycieczka firmowa w ciekawe miejsce, konferencja w górach czy też wyjazdowe szkolenie. Niemal w każdej firmie pojawia się od czasu do czasu potrzeba zorganizowania takiej imprezy w Tatrach i ich okolicach. Zawsze pada wtedy pytanie, dokąd jechać? Idealnym miejscem na wszelkiego rodzaju imprezy firmowe jest Kraków i jego najbliższa okolica.

Firmowy wyjazd integracyjny do Krakowa

Nie brak tu zarówno oryginalnych atrakcji, jak i nowoczesnych budynków. Dysponują one salami konferencyjnymi i powierzchnią nadającą się na organizację oficjalnych posiłków i bankietów. Niezależnie od tego, jaki miałby być cel wyjazdu firmowego, dawna stolica Polski z pewnością spełni Państwa oczekiwania.
Wyjazd integracyjny do Krakowa to idealne rozwiązanie. Jeśli jego celem jest integracja pracowników, najlepiej zdecydować się na którąś z opcji możliwych w Krakowie gier zespołowych. Ciekawa jest gra w paintball’a, która nie tylko dostarczy dużo wrażeń i będzie sporym zastrzykiem adrenaliny dla każdego, kto weźmie w niej udział, ale także poprawi współpracę wśród pracowników, da im możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i wytrzymałości, koncentracji i orientacji w terenie. Gry tego typu uczą szybkiego podejmowania trafnych decyzji, sprawnego działania w warunkach lekkiego stresu i koordynacji pomiędzy osobami należącymi do jednego zespołu.

 

paintball na imprezie firmowej w górach

Paintball to dobry pomysł na rozrywkę podczas imprezy integracyjnej

Równie pasjonujące mogą okazać się wyścigi na gokartach. Wprowadzą one element rywalizacji i pozwolą pracownikom sprawdzić swój refleks i umiejętność błyskawicznego podejmowania decyzji. Podczas pokonywania kolejnych metrów toru wyścigowego nie wystarczy bowiem duża prędkość. Trzeba również reagować adekwatnie do zastanej na drodze sytuacji.

Pomysły na wyjazd integracyjny

Jeśli chcielibyście Państwo, by wyjazd integracyjny do Krakowa wiązał się z tym, by, pracownicy poćwiczyli nieco swoją sprawność fizyczną, warto zorganizować imprezę w którymś z klubów wspinaczkowych, bądź też pojechać w Dolinki Podkrakowskie, gdzie przy pięknej pogodzie można spróbować swych sił w terenie. Nie musi to być wyłącznie wspinaczka. Wartą rozważenia opcją są zjazdy na linie z dużych wysokości, bądź przejazd nad głębokim dnem doliny. Wymaga to nieco odwagi i daje pracownikowi poczucie, iż jest w stanie przełamać swoje ograniczenia.
Jeszcze większym wyzwaniem na wyjazd integracyjny do Krakowa może być skok na bungee.

Jest to możliwe dzięki ustawieniu niemal w samym centrum miasta żurawia wieżowego wysokości 90 metrów. Wyjazd integracyjny dla pracowników, który zawierałby w programie możliwość oddania takiego skoku, z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem i zmotywuje zespół do dalszej, efektywnej pracy w firmie. Dla miłośników dużych wysokości, ale nie pragnących aż tak dużej porcji adrenaliny, dobrym wyborem może być lot balonem widokowym, z którego podziwiać można wspaniałą panoramę całego miasta.

wyjazd integracyjny - atrakcje

zjazd liną na wyjeździe integracyjnym

Co robić w wolnym czasie w Krakowie

Wyjazd integracyjny do Krakowa to również okazja do zwiedzania. Nie brak też malowniczych zaułków o ciekawej historii, mogących nadać się na zorganizowanie gry miejskiej, podczas której pracownicy będą musieli współpracować ze sobą wykonując rozmaite zadania. Te same dzielnice idealnie posłużą również, jeśli będziemy szukać miejsca, w którym można kontynuować spotkanie integracyjne przy piwie lub filiżance herbaty. Szczególnie godny polecenia jest Kazimierz, obfitujący w urokliwe knajpki i kawiarenki.

nowa huta impreza firmowa

impreza firmowa na Nowej Hucie

Ciekawych lokali nie brak też w obrębie Starego Miasta. Jeśli Państwa pracownicy interesują się okresem PRL-u, najlepiej zdecydować się na zorganizowany wyjazd do Nowej Huty, będącej niegdyś oddzielnym miastem. Nie brak tam zieleni i XX-wiecznej architektury.
Obiad można zorganizować w jednej ze znanych krakowskich restauracji. Jeśli natomiast wyjazd ma na celu integrację pracowników oraz powinien dostarczyć im nieco atrakcji, może warto zdecydować się na posiłek w dość ciekawym lokalu w centrum miasta, w którym jedzenie podawane jest w całkowitej ciemności, a goście mają za zadanie odgadnąć, co znajduje się na ich talerzach.
Warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Kraków to idealne miejsce nie tylko do integracji i rozrywki, ale także na zorganizowanie konferencji, szkolenia, czy wystawy tematycznej. Nowoczesne obiekty, takie jak Centrum Kongresowe czy krakowska Arena, doskonale nadają się do tego celu. Dysponują one odpowiednimi salami, zapleczem technicznym oraz miejscami parkingowymi dla uczestników wydarzeń.